با نسل جدیدتری از اینترنت تلفن‌همراه، 5G آشنا شوید!

5G چیست؟

درواقع نسل پنجم اینترنت تلفن‌همراه است که سرعت آن افزایش پیدا کرده و از پایداری بیشتری برخوردار است.

 

چه تفاوت‌هایی با 4G دارد؟

سرعت اینترنت نسل پنجم به طرز چشم‌گیری از نسل چهارم بیشتر است، اما لازم توجه است که سرعت آن به فاکتورهای متفاوتی از جمله دستگاه و … نیز مربوط می‌شود.

 

سرعت آن چقدر است؟

سریع ترین اینترنت نسل چهارم هم‌اکنون به طور میانگین سرعتی برابر با 45 مگابایت بر ثانیه دارد درحالی‌که وابسته به عوامل متفاوت این میزان به 1 گیگابایت هم می‌رسد. این درحالی‌است که انتظار می‌رود اینترنت نسل پنجم سرعتی 10 تا 20 برابر این میزان داشته‌باشد.

 

چرا به آن نیاز داریم؟

هرروزه میزان ارتباطات اینترنتی در جهان بیشتر می‌شود و میزان محبوبیت به اشتراک‌گذاری عکس‌ها و فیلم‌ها بیشتر می‌شود. بنابراین به یک اینترنت مناسب برای برقراری ارتباط لازم داریم که بتوان در تمامی دستگاه‌ها به‎خوبی کارکرد داشته‌باشد، بنابراین گزینه‌ای بهتر از اینترنت نسل پنجم باقی نمی‌ماند!

 

چه زمانی در دسترس قرار می‌گیرد؟

اکثر کشورها اعلام کرده‌اند که اینترنت نسل پنجم را قبل از سال 2020 به بازار عرضه خواهند کرد، اما این درحالی‌است که کره‌ی جنوبی اعلام کرده در سال آینده آن را در اختیار مردم قرار می‌دهد و چین هم از ارائه‌ی آن در سال 2019 خبر داده‌است.

 

آیا برای استفاده از آن به گوشی جدیدی نیازمند خواهیم بود؟

درواقع بله، در سال 2009 زمانی که اینترنت نسل چهارم ارائه شد، بسیاری از تلفن‌های همراه هوشمند قبل از اینکه زیرساخت‌های اینترنت کاملاً درست شود به بازار آمدند و باعث ایجاد نگرانی در مردم شدند، بنابراین کمپانی‌ها دیگر همچین اشتباهی نمی‌کنند و خبر خوب این است که این گوشی‌ها تا اواخر 2019 به بازار عرضه می‌شوند و قادر خواهند بود باتوجه به میزان پایداری سرویس را بین اینترنت نسل چهارم و پنجم عوض کنند.

با نسل جدیدتری از اینترنت تلفن‌همراه، 5G آشنا شوید - 2

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.