معرفی کمپانی گوگل

گوگل ال ال سی، یک کمپانی تکنولوژی چند ملیتی آمریکایی است که خدماتی مرتبط با اینترنت و محصولات که شامل تکنولوژی‌های تبلیغات آنلاین می‌شود، موتور جستجوگر، رایانش ابری، نرم‌افزار و سخت‌افزار می‌باشد. این کمپانی در سال 1998 توسط لری پیج و سرجی برین به‌وجود آمد که این‌دو، دانشجوهای دکتری در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا بودند. آن‌ها کمپانی را به عنوان یک کمپانی خصوصی در 4 سپتامبر 1998 جدا کردند. همچنین اولین فروش عمومی آن‌ها در 19 اوت 2004 اتفاق افتاد و گوگل مکان خود را به کالیفرنیا تغییر داد.

رشد ناگهانی کمپانی پس از جدا شدن باعث ایجاد محصولات بیشتر و جدیدتری مانند موتور جستجو (سرچ) شد. همچنین سرویس‌هایی همچون برنامه‌ریزی و مدیریت زمان (کلندر)، سرویسی برای کار و ایجاد محصول (داکز، شیتز اند اسلایدز)، ایمیل (جیمیل)، فضای ابری (درایو)، شبکه اجتماعی (پلاس)، ویدیوچت (الو)، جستجوی زبان و کلمات (ترنسلیت)، راهنمای مسیر و نقشه (مپ، ویز، ارث، استریت ویو)، اشتراگذاری ویدیو (یوتیوب)، یادداشت برداری (کیپ)، ویرایش عکس (فوتوز) را ارائه کرد.

الکسا، کمپانی که ترافیک وب را کنترل می‌کند، این سایت را به عنوان سایتی که بیشترین بازدید را داشته معرفی کرده. همچنین اکثر سرویس‌های آن همچون یوتیوب و بلاگر به عنوان 100 سایت برتر از نظر بازدید جایگاه خوبی را از آن خود کرده‌اند. این برند، به‌عنوان ارزشمندترین برند جهان در سال 2017 انتخاب شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.