10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb

در این پست با ما باشید تا نگاهی هر چند کوتاه به 10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb داشته باشیم پس تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

 

  1. پرویز پرستویی

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 1

 

پرویز پرستویی متولد 3 تیر 1334 است که با فیلم‌های لیلی با من است، آژانس شیشه‌ای، مارمولک، به نام پدر و بادی‌گارد شناخته شده‌است. او بارها جایزه بهترین بازیگر نقش مرد را در جشنواره فیلم فجر دریافت کرده‌است.

 

  1. شهاب حسینی

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 2

 

شهاب حسینی متولد 14 بهمن 1352 است که در خانواده‌ای شش نفره بزرگ شده. او با فیلم‌های درباره‌ی الی، جدایی و فروشنده شناخته شده‌است و با نقشش در فیلم فروشنده، جایزه بهترین بازیگر را در جشنواره فیلم کن سال 2016 دریافت کرد.

 

  1. ترانه علی‌دوستی

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 3

 

او متولد 22 دی 1362 است که کار خود را با فیلم من ترانه هستم در سال 1381 آغاز کرد. او نقش‌های متفاوت زیادی را تاکنون بازی کرده و به‌عنوان جوان‌ترین فردی شناخته می‌شود که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرده‌است.

 

  1. لیلا حاتمی

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 4

 

او متولد 9 مهر سال 1351 است که کارگردانی هم می‌کند. او با فیلم‌هایی همچون آب و آتش، سالاد فصل، چهل ساله و جدایی شناخته می‌شود.

 

  1. عزت‌الله انتظامی

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 5

 

او از پیشکسوتان سینما و تلویزیون ایران است که در سال 1303 متولد شده‌است. او با کارگردان‌های معروفی همچون داریوش مهرجو، علی حاتمی، ناصر تقوی، محسن مخمل‌باف و بهروز افخمی همکاری داشته و تاکنون دوبار سیمرغ بلورین را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرده‌است.

 

  1. فاطمه معتمدآریا

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 6

 

او متولد سال 1340 است که با فیلم‌های نبات، بهمن و اینجا بودن من شناخته می‌شود.

 

  1. علی نصیریان

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 7

 

او نویسنده و بازیگر است که با فیلم‌های شیر سنگی، آقای هالو، هالو، کاپیتان خورشید، بوی پیران ژزف، کفش میرزا نوروز و چرخه شناخته می‌شود.

 

  1. گلشیفته فراهانی

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 8

 

او بازیگری خود را از سن 6 سالگی آغاز کرد و اولین فیلمش در 14 سالگی روی پرده‌ی سینما رفت. او هم‌اکنون به‌عنوان خواننده، بازیگر و موسیقی‌دان در فرانسه زندگی می‌کند. او با فیلم‌هایی همچون میم برای مادر، به نام پدر، گیس بریده و اشک سرما ایفای نقش داشته‌است.

 

  1. پیمان معادی

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 9

 

او در سال 1351 در نیویورک متولد شد و زمانی که 5 ساله شد با خانواده به ایران بازگشت. او در فیلم‌هایی همچون جدایی و درباره‌ی الی نقش داشته‌است.

 

  1. رضا کیانیان

 

10 بازیگر برتر ایرانی از دیدگاه IMDb - 10

 

متولد 29 خردادماه سال 1330، او در خانواده‌ای 8 نفره زاده شد. او بیشتر با فیلم شیخ نهایی با شخصیت “جمشید” شناخته شده‌است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.