3 حرکت کششی قبل از خواب

استفاده از دم‌نوش‌های طبیعی چون بهارنارنج و بابونه قبل از خواب کمک می‌کند تا کیفیت خوابمان بالا بروید اما نباید از حرکات کششی غافل بود. خواب خوب رابطه تنگاتنگی با کیفیت زندگی دارد. با ما همراه باشید تا شما را با 3 حرکت آسان کششی قبل از خواب آشنا کنیم تا کیفیت خوابتان را افزایش دهد.

یکی از عواملی که در انجام این حرکات کششی به شما کمک می‌کند تا خوابی راحت داشته باشید، تمرکزتان هنگام اجرای درست این حرکات است. تمرکز روی این حرکات حتی برای چند دقیقه کوتاه ذهن شما را از فکر کردن به عوامل استرس‌زای روزی که پشت سر گذاشتید، کمک می‌کند.

به عقب بخوابید

اگر در طول روز برای انجام بیشتر کارهایتان باید بنشینید این حرکت به شما کمک می‌کند قدری استراحت کنید. برای این کار در حالی که روی زمین نشستید کف پاهایتان را به هم بچسبانید.  در همین حال به عقب دراز بکشید برای راحتی بیشتر می‌توانید زیر سر، پاها و کمر خود بالشتک بگذارید. بدن خود را در این وضعیت برای 10 دقیقه نگه دارید.

 

پایتان را به دیوار تکیه دهید

اگر در طول روز زیاد می‌ایستید این حرکت را از یاد نبرید. جالب است بدانید که این حرکت توسط پزشکان برای افرادی که در پیاده‌روی بزرگ اربعین هم شرکت می‌کنند توصیه می‌شود. نزدیک دیوار دراز بکشید و پاهایتان را به آن تکیه دهید اگر می‌توانید باسن خود را دیوار بچسبانید و در غیر این صورت چند سانت با فاصله از دیوار این کار را انجام دهید. برای راحتی بیشتر می‌توانید بالشتکی زیر باسن خود قرار دهید. در همین حالت 10 دقیقه صبر کنید.

3 حرکت کششی قبل از خواب - 1

به جلو خم شوید

این حرکت تنش را از ستون فقرات و شانه های شما خارج می‌کند. برای این کار روی زمین بنشینید، در حالی که پاهایتان را روبه‌روی خود دراز کرده‌اید. به آرامی سعی کنید که دستانتان پای شما را لمس کند در این وضعیت به مدت 5 دقیقه بمانید. شاید در ابتدا نتوانید این کار را به راحتی انجام دهید، اصلا ناراحت نشوید. در این کشش باید به آرامی خود را به جلو خم کنید اما این کار را تا جایی ادامه دهید که اذیت نشوید. به مرور زمان خواهید دید که این حرکت را به آسانی انجام می‌دهید.

 

دقت داشته باشید تمامی حرکات ذکر شده در بالا باید ملایم باشند پس اگر نتوانستید آن‌ها را کامل انجام دهید ناراحت نباشید به یاد داشته باشید که انجام این حرکات فقط و فقط قرار است به شما کمک کند تا کیفیت خواب‌تان را بالا ببرید پس در انجام آن خود را به سختی نیندازید. در آخر ذکر این نکته ضروری است که انجام هر حرکت کششی نیاز به صبر و حوصله بالا دارد پس زود دلسرد نشوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.