4 نوع رژیم که برای کاهش وزن طولانی‌مدت، باید از آن‌ها دوری کنید!

اگر قصدتان کاهش وزن و سلامتی است، پس باید به فکر رژیم غذایی پایداری باشید و تلاش کنید در طولانی مدت، کاهش وزن داشته باشید. بنابراین بهتر است گزینه‌های درست را در این راستا انتخاب کنید و در این راه قدم بردارید. در ادامه، به معرفی چهار نوع رژیم غذایی که باید از آن‌ها دوری کنید، خواهیم پرداخت.

رژیم‌های کاهش وزن سریع

این نوع رژیم‌ها، در ابتدا به‌نظر جالب می‌آیند، ولی به شما برای کاهش وزن طولانی‌مدت کمکی نخواهند کرد. در این مدل رژیم‌ها، معمولاً کالری دریافتی افراد تا 500 کالری تقلیل می‌یابد که معمولاً در این حالت، با کاهش وزن مواجه می‌شوید که البته کاهش وزن آب‌های بدن شماست، اما بعد از مدتی بدن شما خود را با شرایط سازگار می‌کند، بنابراین متابولیسم کاهش می‌یابد و باعث افزایش ترشح کورتیزول می‌شود که از کاهش وزن جلوگیری می‌کند.

 

رژیم‌هایی که گروه‌های غذایی را حذف می‌کنند

اگه یک گروه غذایی مانند کربوهیدرات‌ها را به‌طور کامل از برنامه غذایی‌تان حذف کنید، ممکن است به کاهش وزن دست‌یابید، اما این فقط کوتاه‌مدت خواهد بود و درحقیقت، لطفی به بدنتان نکرده‌اید! درواقع با این روش، احتمال ایجاد خطرات بزرگ‌تر هم برایتان پررنگ‌تر می‌شود.

4 نوع رژیم که برای کاهش وزن طولانی‌مدت، باید از آن‌ها دوری کنید - 1

رژیم‌های جایگزینی وعده‌های غذایی

این دسته از رژیم‌ها هم باعث کاهش چشمگیر میزان کالری دریافتی شما می‌شود، این نوع رژیم برای مواقعی که بدنتان نیاز سریع به برخی مواد غذایی همچون پروتئین دارد مناسب است ولی برای طولانی‌مدت، کارآمد به‌نظر نمی‌آید. درواقع اگر قصد کاهش وزن دارید، باید به یک رژیم غذایی مشخص بچسبید تا به هدف برسید.

 

رژیم‌هایی که با ورزش همراه نیستند

این‌گونه از رژیم‌ها، سبک زندگی سالمی را معمولاً به‌همراه ندارند. درحقیقت، میزان کاهش وزن شما به مرور زمان کاهش خواهد یافت، اما اگر ورزش کنید، هم از سلامت خود مطمئن می‌شوید و هم با این دردسر مواجه نخواهید شد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.