5 حرکت کششی برای شروع روز

انجام حرکات کششی در ابتدای روز مثل خوردن یک صبحانه‌ی کامل برای روح و جسم مفید است، بگذریم از این که ورزش بهره‌وری شما را بالا می‌برد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که در انجام هر حرکت کششی به خود فشار نیاورید زیرا هدف ما تسکین عضلات است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با چند حرکت ساده آشنا کنیم که وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. پس در ادامه همراه‌مان باشید.

ایستاده روبه جلو خم شوید

یادتان هست در مطلب 3 کشش برای قبل از خواب، حرکت به جلو خم شوید، داشتیم. در این جا همان حرکت را به طور ایستاده انجام دهید باز هم تاکید می‌کنم در انجام حرکات کششی هرگز بیش از توانتان به خود فشار نیاورید بلکه با انجام آهسته و پیوسته می‌توانید بالاترین بازدهی را داشته باشید. دستانتان را به آرامی به سمت پایین خم کنید و هر جا که احساس راحتی دارید مثل برآمدگی زانو یا مچ پا برای 5 دقیقه صبر کنید.

5 حرکت کششی برای شروع روز - 1

کشش رو به بالا

این حرکت به ظاهر ساده برای تقویت پا، کمر، زانو و باسن توصیه می‌شود. برای این منظور دستان خود را در هم گره بزنید و بالای سرخود ببرید و به آرامی خود را به سمت بالا بکشید. این در حالی است که پاهایتان به اندازه عرض شانه باز است البته در صورت دلخواه می‌توانید پاهایتان رابه هم بچسبانید. این حالت را برای 5 دقیقه حفظ کنید.

 

دست و پا را روی زمین بگذارید

این حرکت برای شروع روز بسیار خوب است زیرا ذهن را آرام می‌کند. هم‌چنین برای افرادی که سیاتیک داشته و از مشکلات کمر هنگام خواب در رنج هستند، پیشنهاد می‌شود.  این حرکت تمام بدن را به کار می‌گیرد و شما را آماده‌ی یک روز پرکار می‌کند.

برای این حرکت دستانتان را کاملا در تماس با سطح زمین قرار داده و سعی کنید همین اتفاق برای پاهایتان نیز رخ دهد. برای راحتی بیشتر می‌توانید پاها را به عرض شانه باز کنید. توجه داشته باشید در این کشش ما قصد نداریم به ستون فقرات فشار وارد شود. این حالت را برای 5 دقیقه نگه دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.