5 خطری که غذاهای فرآوری‌شده برایتان ایجاد می‌کنند!

غذاهای فرآوری‌شده به غذاهایی گفته می‌شود که به آن‌ها مواد شیمیایی، رنگ و یا هرچیز دیگه‌ای اضافه شده باشد. این‌گونه غذاها عموماً سرشار از سدیم، چربی‌های اشباع‌شده و چربی‌های ترانس و فیبر غیرسالم هستند. اما این‌گونه غذاها ضررهایی هم برای بدن دارند که در ادامه به معرفی پنج مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.

افزایش وزن و چاقی

داشتن رژیم غذایی با میزان بالایی از غذاهای فرآوری‌شده به چاقی منتهی می‌شود و از هر پنج پژوهش، چهار پژوهش این قضیه را تایید می‌کنند! هم‌چنین اینگونه غذاها باعث افزایش میزان کلسترول نوع بد و فشار خون می‌شوند.

 

سرطان

گوشت‌های فرآوری‌شده، همچون هات‌داگ و سوسیس باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان کولون می‌شود. در تحقیقاتی که برروی 105000 نفر در سال 2018 انجام شد، مشخص شد که این‌گونه مواد خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند.

 

حمله قلبی

در سال 2015 ارتباطی میان غذاهای فرآوری‌شده (به‌خصوص گوشت) و حمله‌ی قلبی کشف شد که نشان می‌داد هرچقدر مصرف این نوع غذاها افزایش یابد، خطر ایجاد حمله‌ی قلبی هم بیشتر می‌شود. در این حالت، مصرف میوه کاهش می‌یابد و ترکیبات ایجادشده در بدن باعث ایجاد فاجعه می‌شود!

 

بیماری قلبی

فشار خون بالا و حمله قلبی با بیماری قلبی همراه است که این دو مورد کمی قبل‌تر توضیح داده‌شد.

 

مرگ زودهنگام

در فوریه 2019 تحقیقاتی منتشر شد که 44000 نفر فرد میانسال فرانسوی را مورد بررسی قرار داده‌بود و اعلام می‌کرد که هرچه مصرف غذاهای فرآوری‌شده افزایش یابد، احتمال مرگ زودهنگام هم برای فرد بیشتر می‌شود.

 

چگونه از آن‌ها دوری کنیم؟

بهتر است کابینت‌ها و یخچال خانه‌تان را از هرگونه گوشت فرآوری‌شده خالی کنید و جای آن را به غذاهای کاملی همچون سبزیجات، میوه‌ها، ماهی و گوشت تازه بدهید. بسته‌های چیپس را دور بیندازید و به‌جای آن مرغ گریل کنید و یا سیب‌زمینی شیرین بپزید و به‌جای تمام‌کردن غذایتان با تکه‌ای کیک، از میوه استفاده کنید!

5 خطری که غذاهای فرآوری‌شده برایتان ایجاد می‌کنند - 1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.