9 راه برای کاهش قندخون (بخش اول)

قندخون بالا زمانی به سراغ‌تان می‌آید که که بدن نتواند به طور مفید قند را از خون به سلول‌ها انتقال دهد و در صورت عدم کنترل، می‌تواند به دیابت منجر می‌شود. اما با چند راه ساده می‌توان مانع این اتفاق شد. البته افرادی که مبتلا به دیابت هستند نیز با این کارها می‌توانند قندخون خود را کنترل کنند. برای مطالعه بیشتر به ادامه‌ی این پست مراجعه کنید.

مصرف کربوهیدرات را کنترل کنید

کربوهیدرات زمانی که در بدن تجزیه می‌شود قند موجود در خود را آزاد می‌کند. زمانی که شما بیش از حد کربوهیدات بخورید مثل این می‌ماند که بیش از اندازه شیرنی خورده‌اید. برای همین یکی از رژیم‌های غذایی مخصوص افراد دیباتی رژیم کم‌کربوهیدرات است.

 

مصرف فیبر را افزایش دهید

فیبر نوعی از کربوهیدرات است که مصرف آن برای افراد دیابتی توصیه می‌شود. اما چرا برای افراد دیابتی رژیم کم‌کربوهیدرات خوب نیست ولی رژیم فیبردار مناسب است؟ دلیل این امر عدم هضم فیبر در دستگاه گوارش انسان است.

 

آب زیاد بنوشید

همان‌طور که می‌دانید افزایش وزن خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، فشارخون بالا، سرطان، سکته مغزی، دیابت و … را به همراه دارد. مصرف بالای آب یکی از راه‌های کاهش وزن است.

 

استرس را از خود دور کنید

استرس تاثیر مستقمی بر میزان قند خون دارد. زمانی که شما استرس دارید بدن هورمون‌های کورتیزول و گلوکاگون را در بدن آزاد می‌کند که این هورمون‌ها قندخون را بالا می‌برد. استرس ناشی از دغدغه‌های ما است که جزء جدایی‌ناپذیر زندگی ماشینی است پس با ورزش منظم آماده‌تر با آن‌ روبه‌رو شوید.

 

ورزش منظم

در اکثر بیماری‌ها ورزش به عنوان یک کلید اساسی معرفی می‌شود چرا که کیفیت زندگی را بالا می‌برد اما ورزش منظم از آن هم موثرتر است. ورزش منظم نه تنها به کاهش وزن و استرس کمک می‌کند بلکه حساسیت به انسولین را نیز افزایش می‌دهد. حساسیت به انسولین به این معنا است که سلول‌های شما بهتر می‌توانند از قند موجود در جریان خون استفاده کنند.

9 راه برای کاهش قندخون بخش اول - 1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.